;

NORSOK E-001 vurderes revidert

NORSOK-standarden for Electrical systems er nå under en rutinemessig gjennomgang for å sikre at den er oppdatert og relevant. Vi inviterer bransjen til å komme med sine innspill fram til 1. august.

Publisert
Elektrikeringeniør tester elektriske installasjoner og ledninger på relébeskyttelsessystem. Justering av skjema for automatisering og kontroll av elektrisk utstyr.
Foto: iStock

NORSOK E-001 ble sist publisert i 2016. For å sikre at standarden opprettholder kvalitet og relevans, er den jevnlig til rutinemessig gjennomgang for å avgjøre om den skal revideres, beholdes slik den er, eller trekkes tilbake.

Dersom konklusjonen blir å revidere standarden, er innspill fra brukere om temaer som trenger rettelser, tillegg eller revisjoner, svært verdifulle. Dette omfatter blant annet:

  • Brukererfaring – krever standarden noen justeringer?
  • Finnes det nye metoder eller ny teknologi som bør omtales eller innarbeides i standarden?
  • Finnes det andre relevante standarder eller myndighetskrav som bør inkluderes i standarden?

Kommentarene vil bli brukt som innspill i en eventuell revisjonsprosess.

I tillegg ber Standard Norge industrien om å nominere kandidater til å delta i en eventuell revisjonsprosess.

Les mer om å delta i standardisering og i Retningslinjer for utvikling og utforming av NORSOK standarder og internasjonalt speilansvar.

Gi dine tilbakemeldinger

Gi dine tilbakemeldinger gjennom skjemaet under.

Frist: 1. august

Kontakt oss

Har du spørsmål, eller ønsker du mer informasjon om arbeidet? Ta kontakt med prosjektleder Per-Thorbjørn Rygh i Standard Norge.

En rekker opp hånden i et møte

Fem grunner til å delta i standardisering

Sitter du på gjerdet? Deltakelse i standardisering krever tid og innsats av deg og din virksomhet, men deltakelsen gir også mange fordeler. 

Les mer

Relevant standard

Se alle produkter