Høringsmøte om NORSOK S-002 Arbeidsmiljø

NORSOK S-002 skal sikre at utformingen av petroleumsinnretninger bidrar til et godt arbeidsmiljø i driftsfasen. Standard Norge inviterte til høringsmøte 13. februar hvor det ble informert om endringer som er gjort i revisjonen og hvordan du kan delta i høringen.

To arbeidere som ser utover et område med anleggsarbeid
Foto: Helge Hansen / ©Equinor

Når man utformer innretninger for petroleumsindustrien, utformer man også framtidige arbeidsplasser. Her skal noen arbeide, og det skal skje i et fullt forsvarlig arbeidsmiljø.

Målet med NORSOK S-002 Arbeidsmiljø er nettopp å sikre at utformingen av petroleumsinnretninger bidrar til et godt arbeidsmiljø i driftsfasen. Standarden har vært gjennom en revisjonsprosess og komiteen har utarbeidet et høringsutkast som er på offentlig høring.

På høringsmøtet informerte Standard Norge og komiteen om de foreslåtte endringene i standarden og om hvordan du kan delta i høringen.

Vi ønsker bred deltakelse i høringen slik at vi sikrer at standarden holder god kvalitet. Høringsfristen er 10. april 2025.

Lenke til høringsforslaget prNORSOK S-002. 

Video

Presentasjoner 

Kontaktinformasjon

Har du spørsmål eller ønsker mer informasjons, ta kontakt med posjektleder Kari-Ann Omli Birkeland.