Standard Morgen: Langvarige leie- og driftsavtaler for bygg
Vi har utviklet en ny kontraktsstandard for langvarige leie- og driftsavtaler for bygg, og 18. mars inviterer vi til frokostmøte der du får høre mer om den nye standarden. (2025-03-13 arrangementet er dessverre avlyst)
Standardserien NS 8422 Langvarige leie- og driftsavtaler for bygg regulerer kontraktsforhold der utleier forplikter seg til å planlegge, prosjektere, oppføre, leie ut, og drifte og vedlikeholde et bygg over en lengre tidsperiode for leietaker.
Standarderserien består av tre deler. De tre delene omhandler henholdsvis alminnelige kontraktsbestemmelser for utviklings- og byggefasen (NS 8422-1), leieperioden (NS 8422-2) og forvaltnings-, drifts-, vedlikeholds- og service-perioden (FDVS-perioden, NS 8422-3).
I tillegg har vi utarbeidet en blankett (Byggblankett 8422), og en veiledning (P-830) for å bistå aktørene i bruken av standarden.
På frokostmøtet kan du få høre litt mer om standardserien og prosessen. Aktuelle parter i slike avtaler vil dele erfaringer fra standardiseringsarbeidet og fortelle litt om hvilken betydning standarden vil få for dem.
Program
Flere detaljer vil bli lagt ut om kort tid.
Påmelding
Det er gratis å delta på frokostmøtet, men for å få tilgang til lenke, kreves det påmelding. Dagen før møtet vil vi sende lenke til de som har meldt seg på digitalt.
Frokostmøtet er dessverre avlyst.
Kontaktinformasjon
Har du spørsmål eller ønsker mer informasjon, ta kontakt med Tove Grønseth i Standard Norge på e-post.